Ansambel HaLe MaJa loodi 2011. aasta jõulude eel märkimaks vääriliselt Euroopa Kultuuripealinna aasta lõppu. Algatus tuli Lembit Kopso poolt, ideega tulid pikemalt mõtlemata kaasa Hannes Veski, Margus Lehtpuu ja Jaanus Nurmoja. Ansambli nimi sai kokku liikmete eesnimede esimestest tähepaaridest. 

Esimene etteaste toimus kinnisel üritusel, publikuks vaid oma koorikaaslased. Peagi lisandus esinemisi riburada, stardipauguks sai Kvartettide kevadootus Roelas 2012. aasta märtsis. Ülesastumisi on olnud ka hilisematel Roela ansamblipidudel, samuti Hindpere-nimelisel konkursil Jõhvis, Eesti taasiseseisvumise aastapäeva tähistamisel Rakvere kirikupargis ja mõistagi Rakvere Kultuurikeskuse kollektiivide kontsertidel. 

Kvarteti repertuaar on mitmekesine - sealt leiab nii klassikalist meeskoori- ja kvartetilaulu kui ka rokitöötlusi. Oluline koht on omaloomingul - enamus Jaanus Nurmoja loodud meeskoorilauludest on HaLe MaJa repertuaaris, oma laule plaanib ansamblile pakkuda ka Lembit Kopso. Muu hulgas on kvartett teinud eksperimentegi - näiteks kui laulutekst pole eesti algupärand, vaid tõlketekst, siis "viinud kokku helilooja ja poeedi, võttes tõlkija nende vahelt ära". Nii on kõlanud Vello Lipandi "Piparkoogipoisid" rootsi keeles ("Tre pepparkaksgubbar") ja Gustav Ernesaksa "Rännakulaul" saksa keeles ("Soldatentrost").